Najčastejšie otázky

ČO JE TO REPASOVANÝ PRODUKT?

Spoločnosť Invira sa snaží pomôcť ľuďom, ktorí v rámci zdravotného poistenia nespĺňajú podmienky pre obdržanie zdravotnej pomôcky a zároveň nemajú možnosť zakúpiť nový produkt z dôvodu vysokej obstarávacej ceny. Preto ponúkame aj produkty repasované alebo použité.
Každý takýto produkt prechádza údržbou a následnou technickou kontrolou preverujúcou ich plnú funkčnosť. Všetky repasované produkty sú po estetickej stránke uvedené do najlepšieho možného stavu. Napriek tomu sa stále jedná o použitý tovar, ktorý javí známky používania, akými môžu byť škrabance či menšie odreniny.
Hlavnou výhodou repasovaných produktov je ich cena, ktorá je až niekoľkonásobne nižšia ako pri výrobkoch nových. Pre všetky repasované produkty platí záručná doba po dobu 6 mesiacov. K niektorému repasovanému tovaru nie sme schopní poskytnúť originálny manuál v slovenskom jazyku. Pri osobnom odbere či zvolení našej dopravy je však zákazník ústne zaškolený. Na vyžiadanie môžeme poskytnúť všeobecné manuály alebo odborné manuály v nemeckom alebo anglickom jazyku.

ČO JE TO REPASOVANÝ PRODUKT?

AKO VYBRAŤ ELEKTRICKÚ POLOHOVACIU POSTEĽ?

Polohovacia posteľ je špeciálna pomôcka pre osoby, ktoré sú dlhodobo upútané na lôžko, alebo pre seniorov s obmedzenou pohyblivosťou. Nastaviteľný rošt postele predchádza stuhnutosti svalov av kombinácii s antidekubitným matracom aj preležaninám. Elektrické polohovacie postele nie sú určené iba pre zdravotnícke zariadenia. Sú určené pre všetky osoby, ktoré trávia čas prevažne na lôžku. Elektrický pohon postele zvyšuje pacientovu samostatnosť. Umožňuje mu meniť svoju polohu a uľahčuje tak jeho každodenné aktivity.

V našej ponuke nájdete elektrické polohovacie postele:
• Dvoch funkčných – (elektrický zdvih bedier a zdvih celého lôžka)
• Trojfunkčný – (elektrický zdvih bedier, zdvih nôh a zdvih celého lôžka)
• Štvorfunkčný – (elektrický zdvih bedier, zdvih nôh, zdvih celého lôžka a náklon celej postele)

Pri výbere funkčnosti postele sa orientujte podľa zdravotného stavu pacienta. Všetky postele v našej ponuke majú výškovo nastaviteľné bočnice, ktoré zaisťujú bezpečnosť pacienta. Medzi príslušenstvo postele patrí hrazda s hrazdičkou na polohovanie pacienta, ďalej pojazdové kolieska s brzdami. Medzi príslušenstvo postele nepatrí matrac, ale je možné ju na našom e-shope dokúpiť samostatne.

AKO VYBRAŤ ELEKTRICKÚ POLOHOVACIU POSTEĽ?

AKO VYBRAŤ MATRAC PRE ELEKTRICKÚ POLOHOVACIU POSTEĽ?

Pre elektrickú polohovaciu posteľ je nutné vybrať vhodný matrac, ktorý zodpovedá jeho technickým požiadavkám. Matrace, ktoré sú primárne určené pre polohovacie postele, sú vyrobené tak, aby odolávali ich častej deformácii. Z tohto dôvodu nie je možné používať elektrické polohovacie postele v kombinácii s obyčajnými či pružinovými matracmi, ktoré pre nich nie sú určené. Súčasťou matraca je poťah, ktorý môže byť aj paropriepustný (vodeodolný) a možno ho prať až na 95 °C.

Naša firma ponúka tieto typy matracov:
• Penový matrac s poťahom značky Trimtex - biely (základný typ matraca vhodné pre polohovacie postele)
• Pasívny antidekubitný matrac Klinik - béžový (matrac s ochranou proti dekubitom)
• Penový matrac s paropriepustným poťahom Safr - zelený (disponuje vodeodolným poťahom)
• Pasívny antidekubitný matrac s paropriepustným poťahom Safr - modrá (matrac je určený pre užívateľov, pociťujúcich vznik dekubitov)
• Aktívny antidekubitný matrac s kompresorom - bublinový (jedna z najvyspelejších ochrán proti dekubitom)
• Aktívny antidekubitný matrac s kompresorom - trubicový (jedna z najvyspelejších ochrán proti dekubitom)

AKO VYBRAŤ MATRAC PRE ELEKTRICKÚ POLOHOVACIU POSTEĽ?

ČO JE TO ANTIDEKUBITNÝ MATRAC?

Jedná sa o špeciálny druh matraca, ktorý zamedzuje vzniku dekubitov, teda preležanín. Je vhodná predovšetkým pre pacientov s obmedzenou pohyblivosťou, ktorí trávia väčšinu času upútaní na lôžku či invalidnom vozíku. Ponúkame tiež antidekubitné sedáky vyrobené z pamäťovej peny, ktoré rozložia váhu pacienta a zamedzujú tak dekubitom.
Ponúkame dva druhy antidekubitných matracov, a to matrace aktívne (vzduchové) a pasívne. Vzduchové matrace sú striedavo tlakované kompresorom, aby bol pacient opieraný striedavo v rôznych miestach. Pasívne matrace naopak vďaka svojmu podpornému systému umožňujú rozloženie váhy pacienta na zníženie tlaku na najviac zaťažované miesta bez použitia kompresora.
Dekubit je závažné poškodenie kože a podkožného tkaniva, ktoré môže byť v niektorých prípadoch aj smrteľné. Je spôsobené zlým prekrvením tkanív a priamym tlakom na disponované miesta. Preležaniny vznikajú najmä u pacientov s dlhodobo obmedzenou pohyblivosťou. Preto je vhodné im predchádzať prevenciou a používaním antidekubitných matracov či sedákov.

ČO JE TO ANTIDEKUBITNÝ MATRAC?

AKO VYBRAŤ INVALÍDNY VOZÍK?

Pre mnohé osoby so zníženou mobilitou je invalidný vozík takmer nevyhnutnosťou. Môže ísť o dočasné zdravotné problémy alebo o problémy dlhodobého charakteru, ako je napríklad ochrnutie. Poradíme Vám, na aké parametre sa zamerať a ako si vlastne takýto invalidný vozík správne vybrať.
• Prvým parametrom, na ktorý by ste sa mali zamerať, je maximálna nosnosť invalidného vozíka. Naša ponuka mechanických invalidných vozíkov pokrýva zaťaženie až do 220 kg.
• Druhým dôležitým parametrom je šírka sedu, teda vzdialenosť medzi bočnicami. Vzdialenosť medzi postranicou vozíka a bedier jeho užívateľa mala byť z každej strany približne 1-2 cm, orientačne je možné zmerať dlaňou ruky. Pokiaľ by ste zvolili širší sed, než potrebujete, vozík bude zle ovládateľný a zbytočne ťažký. Naopak pri výbere užšieho sedu bude vozík nepohodlný. Pre zistenie správnej miery využite našu orientačnú tabuľku (viď. koniec stránky).
• Ďalším parametrom je celková hmotnosť vozíka. Vyššia hmotnosť znamená ťažšiu manipuláciu s vozíkom. Štandardné vozíky sú vyrobené najmä z ocele. Ponúkame ale aj vozíky odľahčenej konštrukcie vyrobené z duralových zliatin. Je dôležité zvážiť, ako často budete vozík prevážať autom. Tu by ste mali prihliadnuť k ďalšiemu parametru, a to, či vozík, ktorý ste si vybrali, disponuje skladacou konštrukciou alebo rýchlospojkou. Väčšinu mechanických invalidných vozíkov, ktoré ponúkame, je možné zložiť a pôvodnú šírku tak zmenšiť až na 30 cm. Oproti tomu rýchlospojka ponúka možnosť rýchlej demontáže kolies jednoduchým stlačením na jeho os bez použitia akéhokoľvek náradia. Opätovné nasadenie sa vykonáva jednoduchým nasunutím na os kolesa, k zaisteniu dochádza automaticky.
• V neposlednom rade odporúčame prihliadnuť na to, či sú u invalidného vozíka pneumatické alebo plné kolesá. Výhodou plných kolies je, že sú prakticky bezúdržbové. Nehrozí u nich prepichnutie duše, ani nutnosť hustenia, ako tomu je u kolies pneumatických. Pokiaľ sa medzi týmito variantmi budete rozhodovať, zvážte, na aké dlhé cesty a do akého terénu budete vozík používať. Nevýhodou plných kolies je totiž nižšia komfortnosť jazdy, najmä na hrboľatom povrchu, kde nie sú schopné absorbovať nárazy tak účinne, ako kolesá pneumatické.
• Náš sortiment zahŕňa aj polohovacie invalidné vozíky. Sú určené najmä pre pacientov, ktorí majú problém s udržaním rovnováhy v sede či preferujú úplnú vodorovnú polohu. Súčasťou invalidných vozíkov môže byť tiež brzda pre sprievod, stabilizačné kolieska, ktoré zabraňujú preklopeniu vozíka, či uhlovo nastaviteľné stúpačku, ktoré umožňujú posed so zdvihnutou nohou v ľubovoľnom uhle.

AKO VYBRAŤ INVALÍDNY VOZÍK?

AKO VYBRAŤ ELEKTRICKÝ INVALIDNÝ VOZÍK?

Pri výbere elektrického invalidného vozíka platia približne rovnaké pravidlá, ako pri výbere invalidného vozíka mechanického. Okrem parametrov uvedených v článku vyššie, ktoré sa zaoberajú výberom invalidného vozíka, je ale potrebné sa zamerať aj na parametre ďalšie.
V prvom rade by ste mali zvážiť, v akom prostredí chcete vozík používať. Konštrukcie niektorých vozíkov sú vyrobené tak, aby odolali aj ťažšiemu terénu. Oproti tomu ponúkame aj elektrické invalidné vozíky, ktoré sú vďaka svojim kompaktným rozmerom prispôsobené do mesta či výhradne na pohyb v interiéri.
Medzi ďalšie parametre, ku ktorým by ste mali prihliadnuť, patrí výkon motora, maximálna rýchlosť a maximálny dojazd. Rýchlosť sa líši s ohľadom na prostredie, pre ktoré je vozík určený. Zároveň je ale u niektorých typov táto rýchlosť obmedzená, pokiaľ je zhotovená cez zdravotnú poisťovňu.
Maximálny dojazd určuje vzdialenosť, ktorú budete schopní s vozíkom prekonať na jedno nabitie batérie, ktoré sú pri všetkých elektrických vozíkoch vždy úplne nové. Maximálny dojazd je iba orientačný, záleží na hmotnosti užívateľa, teréne atď. Dôležité ale je, že je táto vzdialenosť naozaj maximálna. Pokiaľ by ste batérie takto zaťažovali opakovane, dôjde k ich poškodeniu. Pre väčšinu zákazníkov sú však tieto základné batérie úplne dostačujúce. V opačnom prípade je možné elektrický invalidný vozík objednať aj vo variante so špeciálnou trakčnou batériou.

AKO VYBRAŤ ELEKTRICKÝ INVALIDNÝ VOZÍK?

TOALETNÉ KRESLO

Toaletné kreslá sú určené pre všetkých pacientov s pohybovým obmedzením. Slúži na vykonávanie hygieny a telesných potrieb mimo toaletných priestorov. Sú vyrobené z hygienických materiálov, ktoré odolávajú vlhkému prostrediu a disponujú odnímateľnou toaletnou nádobou, ktorá je vždy, aj v prípade repasovaného tovaru, úplne nová. Ponúkame toaletné kreslá stabilné, ale aj s pojazdovými kolieskami, pre ľahšiu manipuláciu. Tieto kreslá ponúkame v dvoch variantoch, a to ako kreslá na bežné použitie a kreslá na použitie v sprche.
V našom sortimente môžete nájsť aj nástavce na WC, ktoré ľahko a bez nutnosti inštalácie zaistia zvýšenie sedu. Tieto nadstavce sú vhodné pre seniorov alebo osoby so zníženou pohyblivosťou.

TOALETNÉ KRESLO

AKO VYBRAŤ CHODÍTKO?

Chodítka sú zdravotné pomôcky určené osobám s telesným postihnutím či pohybovým obmedzením. Primárne sú určené seniorom, ktorým kompenzujú problémy s chôdzou a stabilitou.
Pokiaľ hľadáte chodítko vhodné do interiéru, kde nie je potrebné prekonávať veľké vzdialenosti, zvoľte chodítka stabilné. Majú veľmi ľahkú konštrukciu a svojimi rozmermi nebránia pohybu v stiesnených priestoroch. Naopak pre pohyb vonku zvoľte chodítka s kolesami. Disponujú brzdami a väčšinou tiež sedátkom umožňujúcim odpočinok pri prekonávaní dychových vzdialeností. Pri výbere sa ale vždy orientujte podľa zdravotného stavu osoby.

V našej ponuke môžete nájsť chodítka:
• pojazdná štvorkolesová (vhodná do exteriéru aj interiéru, pre akýkoľvek povrch)
• pojazdná trojkolesová (vhodná do exteriéru aj interiéru, pre akýkoľvek povrch)
• stabilná štvorbodová (bez pojazdových koliesok, nízka hmotnosť, vhodné do interiéru)
• vysoké chodítko (pre nácvik vertikalizácie a chôdze s asistenciou)
Pri kúpe odporúčame prihliadnuť na to, či chodítko disponuje skladacou konštrukciou.

AKO VYBRAŤ CHODÍTKO?

AKO VYBRAŤ VERTIKALIZAČNÉ ZARIADENIA?

Vertikalizačné zariadenie je zdravotná pomôcka, ktorá umožňuje osobám s ochrnutými dolnými končatinami a trupom vzpriamený stoj. Pomôcka normalizuje funkcie kardiovaskulárneho systému, funkcie vnútorných orgánov a celkovo stimuluje organizmus. Zariadenie by ste mali vyberať najmä podľa zdravotného stavu pacienta a jeho používanie by malo prebiehať vždy za asistencie tretej osoby. Vhodné je najmä pre osoby s paraplegiou, paraparézou, rázštepom chrbtice či mozgovou obrnou.
Vertikalizačné zariadenie delíme na statické a dynamické. U statických typov je pacient iba uvedený do vzpriameného stoja, zatiaľ čo pri dynamických typoch môže pacient nacvičovať chôdzu, pretože sa zariadenie pohybuje spoločne s ním. Pre všetky vertikalizačné zariadenia však platí, že musia zodpovedať presne nameraným telesným proporciám.

AKO VYBRAŤ VERTIKALIZAČNÉ ZARIADENIA?
Cookies

Tento e-shop a partneri potrebujú Váš súhlas na využitie jednotlivých dát, aby Vám okrem iného mohli ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na políčko „Súhlasím“.